Fundusze Europejskie

MILLANO spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowo-akcyjna realizuje projekt pt. „Kształtowanie przestrzeni badawczo-rozwojowej w Millano w warunkach zmian technologicznych, trendów innowacji, cyfryzacji, ekologii oraz zrównoważonego rozwoju” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

Celem głównym projektu jest wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy Millano sp. z o.o. sp. k-a poprzez realizację modułów:

-       B+R,
-       wdrożenie innowacji,
-       cyfryzacja,
-       kompetencje.

Przedmiotem modułów B+R oraz wdrożenia innowacji jest opracowanie, a następnie wdrożenie wyników prac B+R, dotyczących wyrobów czekoladowych będących innowacją produktową. Realizacja inwestycji umożliwi przedsiębiorstwu rozpoczęcie produkcji unikatowych w skali co najmniej kraju wyrobów czekoladowych, które wzmocnią pozycję konkurencyjną przedsiębiorstwa poprzez dywersyfikację dotychczasowej oferty.

W ramach modułu cyfryzacja nastąpi nabycie zaawansowanej infrastruktury oraz wdrożenie systemów, które zapewnią automatyczną kontrolę nad efektywnością procesów produkcyjnych, pozwolą na zastąpienie papierowych dokumentów kontroli jakości zintegrowanym systemem informatycznym oraz wdrożenie systemu zarządzania procesami i cyfryzacji systemu kadrowego, stanowiących innowację w skali przedsiębiorstwa.

W ramach modułu kompetencje nastąpi rozwój i doskonalenie pracowników beneficjenta poprzez udział w szkoleniach, bezpośrednio związanych z modułami, stanowiącymi składowe projektu.

Grupy, do których adresowane będą wprowadzane na rynek produkty to szeroka grupa konsumentów, w tym zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych dbających o swoje samopoczucie, wygląd, w tym osób świadomych korzyści zdrowotnych płynących z diety funkcjonalnej.

Wartość projektu: 27 101 533,40 zł

Wartość dofinansowania: 8 762 456,19 zł

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

Cel projektu: podniesienie kompetencji pracowników przedsiębiorstw produkcyjnych branży przetwórstwa spożywczego za pomocą specjalistycznego programu kształcenia zasobów pracowniczych, opracowanego i przetestowanego oraz wdrożonego dzięki współpracy z partnerem zagranicznym - ARIADNE Engineering AB z siedzibą w Västerås (Szwecja) i partnerem krajowym - Millano spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowo-akcyjna. Założeniem projektu jest przygotowanie i opracowanie programu szkoleniowo-dydaktycznego dedykowanego przedsiębiorstwom i pracownikom branży spożywczej sektora produkcyjnego. Do tego celu przewiduje się także opracowanie i dostosowanie wspólnie i w ramach współpracy z partnerem zagranicznym i partnerem krajowym - innowacyjnego narzędzia wspomagającego monitorowanie procesów produkcyjnych - traceability.

Planowane efekty: rezultatami Projektu, który nie byłyby osiągnięte bez współpracy ponadnarodowej i partnerstwa krajowego są:

a) podniesienie poziomu kwalifikacji, kompetencji i ciągłego kształcenia pracowników sektora produkcyjnego w przetwórstwie spożywczym w Polsce;
b) stworzenie nowych modeli biznesowych i zarządzania produkcją;
c) zwiększenie wiedzy i kompetencji w środowisku produkcyjnym z zakresu Przemysłu 4.0;
d) zwiększenie efektywności procesu produkcyjnego;
e) zwiększenie poziomu wykorzystania danych z procesu produkcyjnego przez pracowników.

Narzędziami i funkcjonalnościami stanowiącymi nowe rozwiązanie, które nie byłyby wypracowane bez współpracy ponadnarodowej i partnerstwa krajowego są m.in.:

a) program szkoleniowo-dydaktyczny z zastosowania innowacyjnych narzędzi DSR 4Factory implementujących modele biznesowe Przemysłu 4.0 dla pracowników przedsiębiorstw z sektora przetwórstwa spożywczego;
b) podręcznik szkoleniowo-dydaktyczny i instrukcja wdrożeniowa;
c) dokumentacja techniczno-programistyczna z opracowanych modeli Fabryki 4.0;
d) narzędzie traceability wspomagające monitorowanie procesów produkcyjnych w całym łańcuchu dostaw.

Przedmiotem jest wypracowanie i wdrożenie innowacyjnego, nieobecnego w Polsce, autorskiego, kompleksowego specjalistycznego programu szkoleniowo-dydaktycznego, który z uwagi na specyfikę projektowanych rozwiązań nie może zostać wdrożony bez opracowania z Partnerem Zagranicznym narzędzia traceability wspomagającego monitorowanie procesów produkcyjnych w całym łańcuchu dostaw.

Wartość projektu: 952 981,75 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 924 392,30 zł